عکاسی صنعتی – عکاسی تبلیغاتی

عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی (Industrial photography or Advertising photography) شاخه ای از عکاسی است که به صورت مستقیم بر روی معرفی یک محصول، تجهیزات و ماشین آلات یک کارخانه یا تولیدی، کادر پرسنلی یک شرکت یا فعالیت تمرکز دارد. یکی از مهم ترین فاکتورهای اثرگذار در حرفه عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی بهره مندی عکاس از ذوق، خلاقیت و نوآوری در ثبت یک عکس است. فعالیت در عرصه عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی مستلزم تسلط عکاس به مد و سلیقه بخش های مختلف جامعه است زیرا شناخت و درک صحیح از خواست ها و نیازهای مخاطبین، می تواند در فرآیند تبلیغات بسیار اثرگذار باشد.
یکی از اصلی ترین اهداف عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی، بیان صریح و شفاف خصوصیات ظاهری یک محصول، ویژگی های منحصر به فرد یک کارخانه یا تولیدی و ویژگی های متمایز یک فعالیت خدماتی است. برای عکس برداری از یک محصول یا یک خط تولید، نه تنها به تجهیزات حرفه ای مرتبط با موضوع نیاز است بلکه فراتر از آن وابسته به نوع نگاه، دانش و سلیقه نوری عکاس است. توجه به جذابیت بصری یک عکس تبلیغاتی یا عکس صنعتی می بایست همواره در اولویت عکاس قرار گیرد تا بتواند با بهره گیری از چیدمانی ساده اما کاربردی که توأم با خلاقیت و نوآوری است، عکسی منحصر به فرد ثبت کند.
عکس برداری در محیط های صنعتی یا تولیدی شاید در نگاه اول خیلی چشم نواز و اثرگذار نباشند، لذا ترکیب بندی و انتخاب زوایای عکس ها می بایست بر جذابیت بصری موضوعات بیافزاید با در نظر گرفتن این نکته که می بایست به دور از اغراق یا زیاده گویی باشد.
یکی از اصلی ترین اهداف عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی، بیان صریح و شفاف خصوصیات ظاهری یک محصول است. برای عکس برداری از یک محصول یا یک خط تولید، نه تنها به تجهیزات حرفه ای مرتبط با موضوع نیاز است بلکه فراتر از آن وابسته به نوع نگاه، دانش و سلیقه نوری عکاس است. توجه به جذابیت بصری یک عکس تبلیغاتی یا عکس صنعتی می بایست همواره در اولویت عکاس قرار گیرد تا بتواند با بهره گیری از چیدمانی ساده اما کاربردی که توأم با خلاقیت و نوآوری است، عکسی منحصر به فرد ثبت کند.

گروه نگارت، عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی را تنها یک فعالیت کاربردی نمی بیند، بلکه معتقد است در طی فرآیند ثبت یک عکس صنعتی یا عکس تبلیغاتی می توان موضوع هنر را چاشنی محصول نهایی کرد تا علاوه بر تأمین خواست ها و نیازهای کارفرما که همان موارد مرتبط با زیبایی شناسی در اثر حاضر است، مسئله محتوا نیز در عکس مورد توجه قرار گیرد. به نظر ما هر عکس کاربردی می تواند روایتگر یک داستان با محتوا باشد که این مهم میسر نخواهد شد جز با شناخت و درک صحیح مسائل اجتماعی و بررسی خواست های کارفرما در تعاملی صحیح و کارآمد. به نظر ما ارائه نتایج حاصل از تلاش و برنامه ریزی یک شرکت برای تولید یک محصول و یا یافتن راهبردی برای انجام یک فرآیند تولیدی یا طراحی صنعتی بسیار هائز اهمیت است. عکاسی صنعتی ( عکاسی تبلیغاتی ) راهبردی سریع و کارآمد است برای معرفی ویژگی های منحصر به فرد یک محصول یا یک خط تولید تا بخش های بازاریابی بتوانند برای جذب بازار از آنها بهره ببرند.

امروز روز یکی از مهم ترین موارد مرتبط با فرآیند خرید یک محصول یا یک خدمات، ایجاد حس اعتماد و اطمینان خاطر بین مشتری و خریدار است. عکاسی صنعتی ( عکاسی تبلیغاتی ) این امکان را برای شما فراهم می کند تا بیشترین اطلاعات را از طریق تصویر به مشتری خود ارائه کنید. یک عکس صنعتی ( عکس تبلیغاتی ) متمایز میتواند نمایانگر توانمندی های تجهیزاتی، صنعتی، علمی و راهبردی یک مجموعه باشد، لذا انتخاب مجری عکاسی صنعتی می بایست با ظرافت و حساسیت زیادی انجام پذیرد.
با توجه به این موضوع که امروز روز، اغلب افراد، کالا و خدمات مورد نیاز خود را ابتدا در اینترنت جستجو می کنند و سپس اقدام به خرید می نمایند؛ در نتیجه عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی بخش بسیار تأثیرگذار این فرآیند هستند تا آنجا که ارائه صحیح و کارآمد از یک محصول یا خدمات می تواند برگ برنده یک سایت برای جلب توجه مشتری باشد. هدف از عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی فقط معرفی خصوصیات ظاهری یک کالا یا خدمات نیست، بلکه می بایست منجر به برقراری ارتباط با مشتری و ترغیب وی به خرید باشد.

از دید گروه نگارت عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی، برآیند تفکری زیباشناسانه و تفکری کارشناسانه است. یعنی برای ثبت یک عکس تبلیغاتی می بایست ابتدا خواست ها و نیازهای کارفرما بررسی گردد و در مسیر رسیدن به هدف نهایی، بستری هنری و مرتبط با محتوا ایجاد گردد تا منجر به خلق یک اثر هنری گردد.
گروه نگارت مفتخر است به عنوان تیم معرفی کننده ظرفیت های شما در موضوع صنعت عمل نموده و با عکس برداری از جزئیات و کلیات محصولات و فرآیندهای صنعتی شما، ارائه ای شایسته و درخور توانمندی های مجموعه به مخاطبین شما داشته باشد. گروه نگارت آمادگی دارد با تکیه بر توانمندی های فردی و کار گروهی و همچنین بهره مندی از مدرن ترین تجهیزات نورپردازی، عکس برداری و ویرایش تصاویر، تصویر متمایزی از محصول و صنعت شما کارفرمایان محترم را به ثبت برساند.

مشاهده قیمت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و انواع روش های برآورد تعرفه عکاسی صنعتی

نمونه پروژه های عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی گروه نگارت